MarVend

Gdzie wpadają monety ? #Do czego służy wrzutnik w automacie vendingowym ?

Do czego służy wrzutnik ? Jakie są jego najważniejsze zadania? Jak wygląda droga monety w automacie vendingowym ? Na to pytanie postaram się dzisiaj odpowiedzieć. Ja jestem Przemek, a to jest kanał vendingowy. 

W tym przypadku jest to gryf z sześcioma tuba. Jednym z zadań wrzutnika jest zczytywanie monet. To znaczy, kiedy podchodzisz do automatu i wrzucasz 2 złotówkę, to w rzutnik odpowiedzialny jest za to, żeby stwierdzić OK, ktoś wrzucił 2 złote. Wtedy pokazuje się na ekranie automatu kredyt 2 złote i możesz dokonywać zakupu. 

Innym z zadaniem wrzutnika jest wydawanie reszty. Załóżmy taką sytuację podchodzisz do automatu. Chcesz kupić coś za 2 złote, ale tym razem wrzucasz 5 zł. To właśnie wrzutnik odpowiedzialny jest za to, aby wydać ci 3 złote. Monety, które służą do wydawania reszty wrzutnik magazynuje w specjalnych tubach, które sam doładowuje. Jeżeli w wrzutniku brakuje 50 groszy, bo były często wydawane, to wrzutnik wyłapuje to i na odpowiednim poziomie tych 50 grosz Np. jeżeli jest ich połowa, to każdą następną 50 groszy, którym klient będzie chciał zapłacić, wrzutnik nie wrzuci do pojemnika na monety, tylko do tej tuby, żeby się uzupełniła. I tak dopóki nie będzie miał zakładanego poziomu. 

Przedstawiony Gryf ma sześć tub, ponieważ ma dwie tuby z 10 groszówkami. One najczęściej się kończą, dlatego, żeby się zabezpieczyć, są dwie tuby i to praktycznie zeruje zagrożenie, że tych monet braknie.

Wiesz jak wygląda rzutnik? Jak wygląda droga monety w automacie? Do czego służy wrzutnik? Jakbyś miał jakieś pytania możesz się do mnie odezwać. Z chęcią odpowiem. W kolejnym materiale opowiem Ci czemu czasami wrzutnik nie przyjmuje monet, czemu te monety przelatują? A na razie dzięki.

Dzisiaj to wszystko zapraszam do subskrypcji. Miłego dnia. Na razie.

Wpełnij formularz a nasz konsultant
opowie więcej

Call Now Button