MarVend

Jak automaty vendingowe kontrolują wydawane produkty

Cześć, ja jestem Przemek. To jest kanał vendingowy. Dzisiaj porozmawiamy sobie o tym jak automaty vendingowe kontrolują to, czy produkty takie jak dania gotowe, napoje, przekąski, świeże kanapki zostały prawidłowo wydane pracownikom. Zaczynamy!

Do kontroli urządzeń vendingowych wykorzystuje się  dwie foto czujki. Takie foto czujki znajdują się po lewej i prawej stronie komory odbioru automatów vendingowych. Foto czujki wytwarzają wiązkę, którą przecinają nasze ulubione przekąski. Automat dostaje informację, że sprzedaż się udała. Dalej produkt trafia do komory odbioru automatu samosprzedającego a pracownik może go odebrać, transakcja się udała 🙂

Automaty u Ciebie w firmie nie działają tak jak powinny ?
Na serwis czekasz kilka dni ?

Zostaw kontakt, z chęcią wysłucham co byś zmienił

Jeżeli jednak klient wybrał zły numerek z klawiatury maszyny vendingowej i uruchomiła się pusta sprężynę bez napojów lub przekąsek wtedy oczywiście produkt nie spadnie i nie przetnie wiązki. W takiej sytuacji automat dostaje informację, że jest coś nie tak. Zwraca całą gotówkę, którą klient wrzucił do automatu lub nie pobiera środków z karty bankowej. podobnie zachowuje się kiedy pracownicy wykorzystują karty pracownicze. W kolejnym kroku automat vendingowy blokuje silnik, który został wybrany przez klienta. Robi to dlatego, żeby następny klientom nie przytrafiła się podobna sytuacja , jeżeli następny klient wybierze właśnie ten numerek, na automacie vendingowym pojawi się komunikat „wybór niedostępny”.

Częstym błędem operatorów jest to, że nie robią testów foto czujek podczas ładowania automatu. Zrobienie takiego testu trwa dosłownie kilka sekund. Jeżeli jest coś nie tak operator vendingowy może zrobić serwis od razu a nie czekać na zgłoszenie klienta.

Na dzisiaj to wszystko. Jeżeli chciałbyś porozmawiać o technicznej stronie automatów lub chciałbyś sprawdzić czy nasze podejście do vendingu sprawdziłoby się u Ciebie w firmie zapraszam do zostawienia swoich informacji w formularzu kontaktowym, postaram się jak najszybciej skontaktować. 

Wpełnij formularz a nasz konsultant
opowie więcej

Call Now Button