MarVend

Na co zwracać uwagę kiedy wybieramy automaty samosprzedające do firmy.

Usługi vendingowe polegają na dostarczeniu jedzenia i zimnych napojów do maszyn samosprzedających inaczej nazywanych automaty samosprzedające. Takie automaty vendingowe można ustawić wszędzie tam gdzie ludzie będą mieli ochotę coś zjeść lub coś wypić. Często widać je w Szpitalach, dworcach, szkołach oraz zakładach pracy i właśnie na tym segmencie chciałbym się skupić ponieważ Jakość usługi vendigowej jest szczególnie ważna dla firm które chcą zwiększyć komfort pracy swoich pracowników i zaoferowanie pracownikom dostęp do tego typu urządzeń.

Jaką rolę pełnią usługi vendingowe w firmach produkcyjnych ?

Automaty vendingowe w firmach mają szczególną role. Widzimy często, że to jedyne miejsce gdzie pracownicy w miejscu pracy mogą kupić coś do jedzenia jeżeli nie zabiorą śniadania do pracy lub jeżeli pracują w nocy i przyjdzie „kryzys” mogą wzmocnić się kawą.

Pracownikom produkcji automaty pozwalają na zakup produktów w dowolnym momencie w ciągu dnia. Automat jest dostępny 24 na dobę, a dzięki temu napoje zimne, ciepłe i przekąski są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że jest 2 w nocy. Tomek który pracuje na linii produkcyjnej miał ciężki dzień i chce się napić kawy idzie do kawomatu, który jest estetyczny, automat wręcz zachęcający do zakupu , serwuje kawę ziarnistą, świeżo mieloną, aromatyczną . Tomek płaci przy pomocy karty pracowniczej, którą dostał jako benefit od firmy za to, że pracuje dłuższy czas w firmie i wykonuje rzetelnie swoje obowiązki. Po chwili Tomek ma swoją kawę która wspomoże go podczas nocnej zmiany.

Inną sytuacje miała Kasia która podobnie jak Tomek pracuje w firmie produkcyjnej. Kasia miała na pierwszą zmianę, o 6 musiała już być w pracy, niestety Kasia zaspała i nie zdążyła zrobić sobie śniadania do pracy. Podczas przerwy śniadaniowej Kasia kupiła kanapkę i sok pomarańczowy z automatu, który jest na stołówce. Zapłaciła w wygodny sposób kartą bankową.

Historię oczywiście zmyśliłem ale czy nie są realne ? Czy zdarzyło Tobie się drogi czytelniku zapomnieć drugiego śniadania do pracy ?

W oby dwóch sytuacjach automaty były przydane. Jednak automaty to tylko narzędzia wykorzystywane w usługach vendingowych. W dalszej części podpowiem Tobie czym się kierować w wyborze usług vendingowych dla Twojej firmy.

Czym się kierować w wyborze automatów vendingowych ( usług vendingowych ) dla swojej firmy

Na jakość usług vendingowych wpływają różne elementy między innymi takie jak regularne dostawy, nowoczesne, estetyczne urządzenia, słuchanie przez operatorów indywidualnych potrzeb pracowników, bogata oferta produktów dostępnych w automacie, szybki serwis, pyszna kawa w kawomatach, automaty samosprzedające jako benefit użyty w sposób dopasowany do klienta. Te elementy wpływają na jakość usług vendingowych. Niestety często spotykamy się z sytuacją gdzie pod uwagę jest brana tylko cena produktów sprzedawanych przez automaty samosprzedające. Walka cenowa jest znana na tym rynku dlatego, też piszę ten artykuł w którym chciałbym zaakcentować, że nie zawsze takie podejście jest dobre. W większości przypadków ceny poszczególnych produktów nie różnią się od siebie znacząco maksymalnie jest to 50 groszy, a większości różnica w „ofertach cenowych” wynosi 20 groszy. Dla pracownika nie jest to duża kwota. Pracownicy chcą mieć sprawne automaty samosprzedające, ciekawe produkty, nowoczesne urządzenia. Dlatego automaty do firmy powinno się wybierać z myślą że ta firma będzie nas obsługiwać przez dłużysz czas i można spokojnie powiedzieć, że podejmujemy istotną decyzję subskrypcyjną dla swoich pracowników. W dalszej części tego wpisu opisze poszczególne elementy, które według mnie powinny być brane w wyborze usługi ” automat dla firmy produkcyjnej”

Regularne dostawy.

Regularne dostawy ulubionych produktów są bardzo istotne, ponieważ pozwalają uniknąć sytuacji w której automaty sprzedające są puste. U nas funkcjonuje to tak, że mamy wyznaczone dni kiedy jedziemy do firmy. Jeżeli brakuje produktów zwiększamy liczbę wizyt a następnie dostawiamy automat. Staramy się unikać sytuacji gdzie wstawiamy nadmierną liczbę automatów ponieważ to niepotrzebnie generuje koszty związane z zużyciem energii, z zajętym miejscem.

Automat jako najlepszy benefit dla pracowników

Jeżeli pracodawca szuka benefitu dla swoich pracowników produkcyjnych to wydaje mi się że nie ma ciekawszego i relatywnie taniego benefitu niż wykorzystanie automatów samosprzedających.

Dlaczego uważam że automaty to najtańszy sposób na tego typu ukłon w stronę pracowników ?

ponieważ wystarczy 50 zł na każdego pracownika żeby taki benefit wprowadzić pracownikom a pracownicy realnie na tym skorzystają, ponieważ będą zawsze korzystać z automatów a dofinansowanie pozwoli zachować im kilka złoty w portfelu 🙂 w realizacji usługi kart pracowniczych wspomaga nas również firma nayax która dostarcza nam potrzebną technologię.

kontakt z automatu

Chciałbyś dowiedzieć się o tym jak można wykorzystać automaty jako 

benefitdla twoich pracowników ?

Nowoczesne automaty vendingowe

Nowoczesne i schludne automaty vendingowe zachęcające do zakupu to kolejna istotny element dobrze świadczonej usługi. Podczas każdego załadunku należy wyczyścić automaty sprzedające. Ważne żeby automaty sprzedające również „upiększały” firmę.

W nowo powstałych fabrykach, istotny jest dobry design, automat wprowadzany w taką lokalizację również musi nadążać i dobrze wyglądać w nowoczesnym holu lub stołówce.

Co w takich sytuacjach powinien mieć automat? np. dotykową klawiaturę ładnie podświetloną

Słuchanie klientów czyli pracowników produkcji.

To pracownicy fizyczni najczęściej korzystają z automatów sprzedających dlatego słuchanie ich potrzeb jest kluczowe w uzyskaniu jak najlepszej jakości wykonywanych usług.

Tylko rozmowa z pracownikami pozwoli nam dowiedzieć się jakich przekąsek szukają w automatach. Dlatego ważne żeby pytać, pytać pytać. Podczas załadunku szukać kontaktu z klientem. Dzięki takiemu podejściu wprowadziliśmy do naszych automatów sprzedających np. kawę mrożoną która świetnie się sprzedawała latam. Automat w firmie ma być jak sklepik obsługiwany przez ulubioną Panią z osiedla, która jest miła, nie działa szablonowo i zawsze chce pomóc swoim klientom, a co za tym idzie dostarczyć towar z którego klienci będą szczerze zadowoleni. Więcej o zmianach które wprowadziliśmy dzięki klientom naszych automatów samosprzedających dowiesz się tutaj

Szybki serwis

Automaty vendingowe to tylko maszyny sprzedające czasami coś ulegnie usterce wtedy ważne żeby szybko reagować. Ale zamiast leczyć lepiej zapobiegać… W jaki sposób? Robiąc cykliczne przeglądy a podczas załadunku testować niektóre elementy takie jak np. fotoczujki lub silniki.

Wzbogacenie usług i wejście na wyższy level w serwisie na pewno zapewni możliwość zdalnej reklamacji która wesprze dział serwisu i w przypadku jakiejś wpadki natychmiast będzie można zrekompensować pracownikowi firmy produkcyjnej stratę. Firma nayax pomaga nam w zapewnieniu takiej usługi. Nayax to globalna firma fintechowa dostarczająca kompleksowy system operacyjny i platformę płatności.

Kanapki w automatach

Pracownicy produkcji którzy są głodni w pracy dobrze żeby znaleźli w automatach produkty treściwe i zdrowsze niż typowe słodkie przekąski. Kanapki rozwiązują ten problem ponieważ można je szybko i wygodnie zjeść podczas krótkiej przerwy w pracy. Jest to produkt rzadko spotykany w automatach ponieważ, jest logistycznie trudny do wprowadzenia dużo łatwiej się obsługuje automaty w których są jedynie słodkie czy słone przekąski. Kanapki w automatach to duży wyróżnik i udogodnienie dla pracowników pracujących na nocnych zmianach.

 

Pyszna kawa

Piekielnie istotny punkt to pyszna kawa która zadowoli każdego klienta i przez całą dobę będzie wspierać pracowników w chwilach słabości 🙂

My stawiamy na Polską palarnie Nuno która robi genialną kawę , zapraszam do nich na stronę nuno.pl

W kawomatach ważne żeby była też ciekawa oferta napojów gorących które będą rozgrzewać pracowników. Takie produkty to np. zupki lub czekolada.

U nas bardzo dobrze sprawdzają się produkty od Maspexa i milki, są to znane marki z wieloletnią tradycją na rynku, sprawdzone przez nas i bardzo dobrze oceniane przez pracowników.

Pyszna kawa z polskiej Palarni

Kliknij w przycisk i poznaj opinie o kawie nuno. 

Nuno to Polska kawa z Polskiej palarni, która wypala kawę również z myślą o kawomatach.

Automaty samosprzedające w firmach – Podsumowanie

Wybór odpowiedniego operatora vendingowego dla swojej firmy to trudna decyzja która jest pewną formą ” subskrypcji ” , mam tu na myśli to, że wybrana firma będzie nas odwiedzać klika razy w tygodniu dlatego dobrze ,żeby decyzja ta  była przemyślana. 

Szukając automatów do swojej firmy warto szukać operatora która świadczy usługi vendingowe w profesionalny sposób.  która nie ogranicza się tylko do wstawienia automatów i uzupełniania ich ale również daje coś więcej , rozwija się i jest klientocentryczny. 

Jeżeli widzisz miejsce na automaty vendingowe w swojej firmie, chciałbyś zapewnić swoim pracownikom takie udogodnienie kliknij zielony przycisk i skontaktuj się z naszym doradcą, który opowie więcej o tym jak pracujemy

Sprawdź co mówią o nas w google.pl

Wpełnij formularz a nasz konsultant
opowie więcej

Call Now Button