MarVend

Dlaczego automat „zjadł” Twoje monety ?

Cześć, jestem Przemek. To jest kanał vendingowy, 

Dzisiaj między innymi porozmawiamy o złotówce. A na zdjęciu jest Elon 🙂 . W ostatnim odcinku mówiłem o tym, jak wygląda droga monety w automacie vendingowym, a dokładnie w wrzutniku. Bo tak naprawdę to tam wędruje moneta . Dzisiaj postaram się wytłumaczyć, dlaczego twoja moneta przelatuje przez wrzutnik i nie jest odpowiednio odczytywana. Dlaczego czasami zdarzy się taka sytuacja, że automat zjadł twoją monetę? Zacznijmy od tego, że wrzutki powinny być, raz na jakiś czas w zależności od potrzeby aktualizowany, w zależności od tego jakie monety są w obiegu. Na zdjęciu mamy monety z 2015 roku i mamy monety z 2019 roku. Różnią się od siebie np. rewersem, ale też materiałem, z którego zostały zrobione. Na pewno będziesz czół różnice w dotyku. Kiedy trzymasz złotówkę z 2015 jest inna niż z 2019 roku. Czuć, że jest zrobiona z troszkę innego materiału, jest inaczej wybita. To właśnie powoduje, że wrzutki, które nie są odpowiednio aktualizowane uważają, że monety z 2019 są fałszywe i nie zczytują ich. 

Innym powodem może być zabrudzenia na monetach. Jeżeli masz taką, która pokryta jest jakimś brudem. Warto ją przeczyścić ( tylko proszę nie rób tego o automat vendingowy, bo wtedy się automat niszczy. Możesz to zrobić. o ubranie lub o podłogę )


Inny problem może powstać kiedy ktoś wrzuci dwie monety za jednym razem do wrzutnika. Wtedy może się stać tak że monety zatną się w tym miejscu, gdzie wpadną dwie monety. Zacięte monety wrzutnik nie zczyta i stracisz swoje monety, w takiej sytuacji skontaktuj się z serwisem . Każda następna osoba, która będzie wrzucała do automatu pieniążki również będzie je straciła dlatego, tak ważne jest zadzwonienie na serwis. 

To są takie trzy najczęstsze sytuacje, w których moneta albo nie jest przyjmowana, albo przelatuje przez wrzutnik. Pomijam sytuacje, w których ktoś celowo coś wrzucił do otworu na monety, jakąś kartkę, pineskę, bo to już jest wandalizm. Tak jak mówiłem, po pierwsze może być nie odpowiednio zaprogramowany wrzutnik, który nie będzie przyjmował nowszych monet. Mogą być monety zabrudzone. Ewentualnie może być wrzutnik zapchany z powodu przypadkiem wrzuconych dwóch monet. Życzę Wam na swojej drodze samych sprawnych wrzutników.

Widzimy się w następnym odcinku. Dzięki! Cześć!

Wpełnij formularz a nasz konsultant
opowie więcej

Call Now Button